Programul Ligii a 2-a la fotbal. Posturile tv care transmit meciurile din acest sezon

Peste două săptămâni se pune în mişcare şi campionatul Ligii a 2-a - Casa Pariurilor. Comparativ cu alţi ani, la startul acestei ediţii se vor alinia nume reprezentative ale fotbalului românesc, ca UTA Arad, FC Argeş, Ripensia Timişoara, Pandurii Tg. Jiu, Petrolul Ploieşti, Farul Constanţa sau "U" Cluj. 20 de echipe numără a doua competiţie valorică din fotbalul românesc, printre care şi cele două formaţii care au retrogradat din Liga 1 Betano la sfârşitul sezonului trecut -  ACS Poli Timișoara și Juventus București.

De menţionat că gruparea bucureşteană va evolua sub o nouă denumire - ASC Daco-Getica Bucureşti. De asemenea, locul echipei CS Afumaţi (retrasă din competiţie) a fost luat de Metaloglobus Bucureşti. Mai trebuie spus că FC Argeş nu va avea drept de promovare, pentru că actuala sa formă juridică nu-i permite acest lucru (clubul aparține de Primărie).

Echipele care termină pe primele două locuri în clasament vor promova direct în Liga 1 Betano, în vreme ce ocupanta locului trei va juca la baraj cu locul 6 din play-out-ul primei divizii. Echipele clasate pe locurile 16-20 vor retrograda în Liga 3.

Noul sezon al Ligii a 2-a debutează în weekendul 4-5 august, ultima etapă din acest an urmând să se dispute pe 8 şi 9 decembrie. Restul sezonului se va relua pe 23-24 februarie 2019, iar ultima etapă se va juca pe 1 şi 2 iunie 2019. Meciurile din Liga 2 vor fi transmise de către DigiSport şi TelekomSport (post care va transmite 4 partide în fiecare week-end).

Program Liga 2, sezonul 2018/2019:

Etapa 1

ACS Energeticianul - Luceafărul Oradea
ASU Politehnica Timișoara - Chindia Târgoviște
Universitatea Cluj - Metaloglobus
Aerostar Bacău - Pandurii Tg. Jiu
FC Argeș - CS Balotești
Petrolul Ploiești - Sportul Snagov
CS Mioveni - Academica Clinceni
Daco-Getica București - UTA Arad
SSC Farul Constanța - ACS Poli Timișoara
Dacia Unirea Brăila - Ripensia Timișoara

Etapa 2

Luceafărul Oradea - Ripensia Timișoara
ACS Poli Timișoara - Dacia Unirea Brăila
UTA Arad - SSC Farul Constanța
Academica Clinceni - Daco-Getica București
Sportul Snagov - CS Mioveni
CS Balotești - Petrolul Ploiești
Pandurii Tg. Jiu - FC Argeș
Metaloglobus - Aerostar Bacău
Chindia Târgoviște - Universitatea Cluj
ACS Energeticianul - ASU Politehnica Timișoara

Etapa 3

ASU Politehnica Timișoara - Luceafărul Oradea
Universitatea Cluj - ACS Energeticianul
Aerostar Bacău - Chindia Târgoviște
FC Argeș - Metaloglobus
Petrolul Ploiești - Pandurii Târgu Jiu
CS Mioveni - CS Balotești
Daco-Getica Bucureşti - Sportul Snagov
SSC Farul Constanța - Academica Clinceni
Dacia Unirea Brăila - UTA Arad
Ripensia Timișoara - ACS Poli Timișoara

Etapa 4

Luceafărul Oradea - ACS Poli Timișoara
UTA Arad - Ripensia Timișoara
Academica Clinceni - Dacia Unirea Brăila
Sportul Snagov - SSC Farul Constanța
CS Balotești - Daco-Getica București
Pandurii Tg. Jiu - CS Mioveni
Metaloglobus - Petrolul Ploiești
Chindia Târgoviște - FC Argeș
ACS Energeticianul - Aerostar Bacău
ASU Politehnica Timișoara - Universitatea Cluj

Etapa 5

Universitatea Cluj - Luceafărul Oradea
Aerostar Bacău - ASU Politehnica Timișoara
FC Argeș - ACS Energeticianul
Petrolul Ploiești - Chindia Târgoviște
CS Mioveni - Metaloglobus
Daco-Getica București - Pandurii Tg. Jiu
SSC Farul Constanța - CS Balotești
Dacia Unirea Brăila - Sportul Snagov
Ripensia Timișoara - Academica Clinceni
ACS Poli Timișoara - UTA Arad

Etapa 6

Luceafărul Oradea - UTA Arad
Academica Clinceni - ACS Poli Timișoara
Sportul Snagov - Ripensia Timișoara
CS Balotești - Dacia Unirea Brăila
Pandurii Tg. Jiu - SSC Farul Constanța
Metaloglobus - Daco-Getica București
Chindia Târgoviște - CS Mioveni
ACS Energeticianul - Petrolul Ploiești
ASU Politehnica Timișoara - FC Argeș
Universitatea Cluj - Aerostar Bacău

Etapa 7

Aerostar Bacău - Luceafărul Oradea
FC Argeș - Universitatea Cluj
Petrolul Ploiești - ASU Politehnica Timișoara
CS Mioveni - ACS Energeticianul
Daco-Getica București - Chindia Târgoviște
SSC Farul Constanța - Metaloglobus
Dacia Unirea Brăila - Pandurii Tg. Jiu
Ripensia Timișoara - CS Balotești
ACS Poli Timișoara - Sportul Snagov
UTA Arad - Academica Clinceni

Etapa 8

Luceafărul Oradea - Academica Clinceni
Sportul Snagov - UTA Arad
CS Balotești - ACS Poli Timișoara
Pandurii Tg. Jiu - Ripensia Timișoara
Metalflobus - Dacia Unirea Brăila
Chindia Târgoviște - SSC Farul Constanța
ACS Energeticianul - Daco-Getica București
ASU Politehnica Timișoara - CS Mioveni
Universitatea Cluj - Petrolul Ploiești
Aerostar Bacău - FC Argeș

Etapa 9 

FC Argeș - Luceafărul Oradea
Petrolul Ploiești - Aerostar Bacău
CS Mioveni - Universitatea Cluj
Daco-Getica București - ASU Politehnica Timișoara
SSC Farul Constanța - ACS Energeticianul
Dacia Unirea Brăila - Chindia Târgoviște
Ripensia Timișoara - Metaloglobus
ACS Poli Timișoara - Pandurii Tg. Jiu
UTA Arad - CS Balotești
Academica Clinceni - Sportul Snagov

Etapa 10

Luceafărul Oradea - Sportul Snagov
CS Balotești - Academica Clinceni
Pandurii Tg. Jiu - UTA Arad
Metaloglobus - ACS Poli Timișoara
Chindia Târgoviște - Ripensia Timișoara
ACS Energeticianul - Dacia Unirea Brăila
ASU Politehnica Timișoara - SSC Farul Constanța
Universitatea Cluj - Daco-Getica București
Aerostar Bacău - CS Mioveni
FC Argeș - Petrolul Ploiești

Etapa 11

Petrolul Ploiești - Luceafărul Oradea
CS Mioveni - FC Argeș
Daco-Getica București - Aerostar Bacău
SSC Farul Constanța - Universitatea Cluj
Dacia Unirea Brăila - ASU Politehnica Timișoara
Ripensia Timișoara - ACS Energeticianul
ACS Poli Timișoara - Chindia Târgoviște
UTA Arad - Metaloglobus
Academica Clinceni - Pandurii Tg. Jiu
Sportul Snagov - CS Balotești

Etapa 12

Luceafărul Oradea - CS Balotești
Pandurii Tg. Jiu - Sportul Snagov
Metalflobus - Academica Clinceni
Chindia Târgoviște - UTA Arad
ACS Energeticianul - ACS Poli Timișoara
ASU Politehnica Timișoara - Ripensia Timișoara
Universitatea Cluj - Dacia Unirea Brăila
Aerostar Bacău - SSC Farul Constanța
FC Argeș - Daco-Getica București
Petrolul Ploiești - CS Mioveni

Etapa 13 

CS Mioveni - Luceafărul Oradea
Daco-Getica București - Petrolul Ploiești
SSC Farul Constanța - FC Argeș
Dacia Unirea Brăila - Aerostar Bacău
Ripensia Timișoara - Universitatea Cluj
ACS Poli Timișoara - ASU Politehnica Timișoara
UTA Arad - ACS Energeticianul
Academica Clinceni - Chindia Târgoviște
Sportul Snagov - Metaloglobus
CS Balotești - Pandurii Tg. Jiu

Etapa 14

Luceafărul Oradea - Pandurii Tg. Jiu
Metaloglobus - CS Balotești
Chindia Târgoviște - Sportul Snagov
ACS Energeticianul - Academica Clinceni
ASU Politehnica Timișoara - UTA Arad
Universitatea Cluj - ACS Poli Timișoara
Aerostar Bacău - Ripensia Timișoara
FC Argeș - Dacia Unirea Brăila
Petrolul Ploiești - SSC Farul Constanța
CS Mioveni - Daco-Getica București

Etapa 15

Daco-Getica București - Luceafărul Oradea
SSC Farul Constanța - CS Mioveni
Dacia Unirea Brăila - Petrolul Ploiești
Ripensia Timișoara - FC Argeș
ACS Poli Timișoara - Aerostar Bacău
UTA Arad - Universitatea Cluj
Academica Clinceni - ASU Politehnica Timișoara
Sportul Snagov - ACS Energeticianul
CS Balotești - Chindia Târgoviște
Pandurii Tg. Jiu - Metaloglobus

Etapa 16 

Luceafărul Oradea - Metaloglobus
Chindia Târgoviște - Pandurii Tg. Jiu
ACS Energeticianul - CS Balotești
ASU Politehnica Timișoara - Sportul Snagov
Universitatea Cluj - Academica Clinceni
Aerostar Bacău - UTA Arad
FC Argeș - ACS Poli Timișoara
Petrolul Ploiești - Ripensia Timișoara
CS Mioveni - Dacia Unirea Brăila
Daco-Getica București - SSC Farul Constanța

Etapa 17

SSC Farul Constanța - Luceafărul Oradea
Dacia Unirea Brăila - Daco-Getica București
Ripensia Timișoara - CS Mioveni
ACS Poli Timișoara - Petrolul Ploiești
UTA Arad - FC Argeș
Academica Clinceni - Aerostar Bacău
Sportul Snagov - Universitatea Cluj
CS Balotești - ASU Politehnica Timișoara
Pandurii Tg. Jiu - ACS Energeticianul
Metaloglobus - Chindia Târgoviște

Etapa 18 

Luceafărul Oradea - Chindia Târgoviște
ACS Energeticianul - Metaloglobus
ASU Politehnica Timișoara - Pandurii Tg. Jiu
Universitatea Cluj - CS Balotești
Aerostar Bacău - Sportul Snagov
FC Argeș - Academica Clinceni
Petrolul Ploiești - UTA Arad
CS Mioveni - ACS Poli Timișoara
Daco-Getica București - Ripensia Timișoara
SSC Farul Constanța - Dacia Unirea Brăila

Etapa 19 

Dacia Unirea Brăila - Luceafărul Oradea
Ripensia Timișoara - SSC Farul Constanța
ACS Poli Timișoara - Daco-Getica București
UTA Arad - CS Mioveni
Academica Clinceni - Petrolul Ploiești
Sportul Snagov - FC Argeș
CS Balotești - Aerostar Bacău
Pandurii Tg. Jiu - Universitatea Cluj
Metaloglobus - ASU Politehnica Timișoara
Chindia Târgoviște - ACS Energeticianul

Fă-ţi şi tu un cont la această casă de pariuri online şi pariază pe meciurile din noul sezon al Ligii a 2-a de fotbal!

Pariază legal online

Te așteptă un pachet de bun venit și promoții atractive
Se aplică T&C | Pariază responsabil!