Tommy Paul - Botic Van De Zandschulp: ponturi pariuri tenis ATP Queen’s. 18.06.2026
2026-06-16 13:06:00
ATP Queen’s
18 Iunie 2026, 10:00
Tommy Paul
Botic van de Zandschulp
Analiză și informații pentru Tommy Paul v Botic van de Zandschulp
Într-o confruntare din turul al doilea de la ATP Queen’s, Tommy Paul îl întâlnește pe Botic Van De Zandschulp. Meciul este programat în cursul zilei de miercuri, în complexul pe iarba de la Londra. În cele ce urmează veți găsi prezentarea sportivilor, iar la final de articol aveți pontul propus.
Cota aleasă vine din oferta Betano pariuri sportive.
Tommy Paul: Forma echipei, știri și statistici
Tommy Paul este un sportiv american de 29 de ani, care ocupă locul 28 ATP. Anul trecut ajungea pe poziția a opta în lume.
După ce nu a jucat în finalul sezonului precedent, el a avut de apărat multe puncte, iar acum a ieșit dintre primii 20.
Deși a coborât în ierarhie, el are un bilanț excelent în prima parte a sezonului: 27 de meciuri câștigate și doar 11 pierdute.
La Roland Garros a ajuns în turul al treilea, unde a pierdut în fața lui Casper Ruud. Duelul a avut nevoie de 5 seturi, iar la final raportul așilor a fost 17-14.
În debutul la ATP Queen’s, Tommy l-a învins pe conaționalul Zachary Svajda.
Scorul cu care s-a impus Paul în partida de luni a fost 7-5, 6-3, iar la ași Tommy a avut supremația: 15-2!
Botic van de Zandschulp: Forma echipei, știri și statistici
Botic Van De Zandschulp este un jucător olandez de 30 de ani, clasat pe locul 56 ATP. În urmă cu 4 ani ajungea pe 22 în ierarhia mondială.
Batavul nu are cel mai bun început de sezon: câte 13 victorii și tot atâtea înfrângeri suferite în circuit.
Sportiv înalt (1,91 metri), Botic se bazează mult pe serviciu, iar pe iarbă ajunge să își treacă în cont un număr ridicat de ași.
Așa s-a întâmplat și în cele două partide disputate până acum pe această suprafață. La Hertogenbosch a cedat în primul tur în fața conaționalului Tallon Griekspoor. În eșecul cu 2-6, 7-6, 4-6, Botic a reușit 12 ași.
Asemenea lui Tommy Paul, olandezul a jucat și el luni la ATP Queen’s: s-a impus în fața lui Harry Wendelken (6-4, 7-6), la capătul unui duel în care a avut 8 ași.
Statistica meciurilor directe Tommy Paul v Botic van de Zandschulp
Aceasta va fi cea de-a treia partidă directă între cei doi jucători. Botic le-a câștigat pe ambele precedente. Cea mai recentă a avut loc la ATP Paris-Bercy, în 2023, iar scorul a fost 6-4, 2-6, 6-3. Pe durata întâlnirii s-au servit 13 ași (4-9).
Cote pentru Tommy Paul v Botic van de Zandschulp
Cei doi jucători au cifre impresionante la serviciu, și-au trecut în cont un număr ridicat de ași în partidele pe iarbă. În afara pontului ales din oferta de pariuri sportive Betano, pentru o miză moderată puteți alege variantele 11+ ași (2.02) sau Tommy Paul 6+ ași (2.12).
Tommy Paul vs Botic van de Zandschulp Pont: Total ași în meci 10+
Față în față se vor afla doi jucători care au cifre impresionante la capitolul ași în startul sezonului de iarbă. Paul și-a trecut în cont 15 ași în prima partidă, iar Botic are 12 într-un joc, respectiv 8 în cel de-al doilea. Duelurile directe precedente au fost de lungă durată, iar cel mai recent a avut 13 ași la total. În aceste condiții rapide de joc de la Queen’s e de așteptat să vedem un meci cu 10+ ași total. Succes!
ATP Queen’s
Total ași în meci 10+
1.7218 Jun 26, 10:00
Reporter TV Digi Sport România, comentator de tenis, realizatorul singurei emisiunii săptămânale de tenis din România, "Așii Tenisului". Lucrez în presa sportivă din 2009, iar din 2015 activitatea mea este concentrată exclusiv pe tenis. Îmi plac și sporturile de echipă, urmăresc cu interes fotbalul și hocheiul. Sper să vă fie de folos recomandările mele. Succes tuturor!
Citeste mai multCase de pariuri online legale recomandate
