FCSB vs Universitatea Craiova, Ponturi Pariuri Fotbal Rom...
  1. Home »
  2. Ponturi pariuri »
  3. Fotbal »
  4. Superliga »
  5. FCSB vs Universitatea Craiova

FCSB vs Universitatea Craiova - Ponturi pariuri SuperLiga România, 09.03.2025. Cine bate încheie sezonul regulat pe locul 1

Caramavrov
Caramavrov

2025-03-08 20:28:00

Fotbal România Superliga

09 Martie 2025, 20:30

FCSB

FCSB

versus
Universitatea Craiova

Universitatea Craiova

1.86

Cele mai bune cote:

Unibet
L1160657W000330
Pariază acum la Unibet

Analiză și informații pentru FCSB v Universitatea Craiova

Ponturi și pariuri pentru meciul FCSB vs Universitatea Craiova, care se dispută pe 9 martie, de la ora 20.30, în ultima rundă a Superligii din România.

FCSB e lider în clasament, cu 53 de puncte, golaveraj 42-24, iar Universitatea se află cu un loc mai jos, pe 2, cu 52 de puncte, 45 de goluri marcate și 27 primite.

Arbitru a fost delegat Marian Barbu din Făgăraș, iar în camera VAR va analiza Sorin Costreie din Voluntari.

Transmisiuni tv: Digi Sport 1 și Prima Sport 1.

Cota aleasă vine din oferta Unibet pariuri sportive.

Betano
L1170664W000663
500 ROTIRI GRATUITE + 25 RON PARIU GRATUIT + 25 JETOANE DE AUR
PARIAZĂ ACUM
Se aplică T&C

FCSB: Forma echipei, știri și statistici

FCSB a pierdut joi pe teren propriu, 1-3 cu Lyon, în „optimile” Europa League, primind golurile decisive în minutele 86 și 89.

În ultimul duel din campionat, campioana a remizat în deplasare, 0-0 cu Rapid, meci jucat pe Arena Națională. Dawa a fost eliminat în minutul 36 pentru două „galbene” și va lipsi la întâlnirea cu rivala din Bănie. Acesta va fi monitorizat în meciurile următoare de cei de la Lyon, în vederea unui transfer.

După eșecul din Europa League, Becali a anunțat că se va axa acum pe campionat, nemaiavând șanse da calificare în sferturile de finală ale Europa League.

Olaru, Bîrligea, Octavian Popescu, Pantea și Lixandru au în continuare probleme medicale. Ultimul și-a reluat antrenamentele, dar nu poate intra în acest moment. Și Tănase a ieșit accidentat în meciul cu Lyon, dar el ar putea fi refăcut până la ora partidei cu Universitatea. Ultima știre este că și Alex Băluță, autorul golului cu Lyon, s-a accidentat și nu poate juca duminică.

Rezervă cu Lyon și băgat după pauză, Chiricheș va intra, probabil, titular, patronul fiind nemulțumit de Edjouma și Alhassan.

Conform OPTA, FCSB a tras cele mai multe șuturi pe poartă în acest campionat dintre cele 18 combatante, 166, iar Universitatea e a doua în acest top, cu 149 de șuturi pe poartă.

Yoji

Universitatea Craiova: Forma echipei, știri și statistici

Echipa antrenată de Mirel Rădoi a câștigat greu în precedenta etapă din Liga 1, 1-0 acasă cu Farul, prin reușita lui Mitriță, din minutul 44. Cu Rădoi pe bancă, Universitatea a reușit 5 victorii și un egal în 6 meciuri.

Mitriță se află pe locul 2 în clasamentul golgheterilor, cu 13 reușite (are și 5 pase decisive), după Louis Munteanu (CFR, 16 reușite). Bîrligea a dat 12 până acum în Liga 1. Mitriță e pe primul loc în clasamentul șuturilor, cu 87 la total (37 pe poartă).

Universitatea se clasează pe prima poziție într-un top furnizat de OPTA la acuratețea paselor, 81,8%, iar FCSB e a treia, cu un procentaj de 80,6%.

Cicâldău este în continuare accidentat, iar Screciu revine după etapa de suspendare pricinuită de cumulul a patru cartonașe galbene.

„Cine va câştiga acest meci va termina pe prima poziţie în clasament. Noi vrem să câştigăm, dar nu pentru a termina pe primul loc acum. Pe mine mă interesează să fim pe primul loc la finalul play-off-ului. Oricum, nu mergem pe Arena Naţională gândindu-ne la un egal. E finala pentru locul 1 în sezonul regulat, dar nu se dă niciun premiu pentru asta. Noi am făcut un calcul după ce s-a întâmplat în ultimele sezoane şi, dacă vom câştiga primele şase partide din play-off, atunci avem şanse mari să fim campioni”, e scenariul lui Mirel Rădoi, dezvăluit în conferința de presă dinaintea partidei de la București.

YouTube
Concurs
Super invitați și povești nemuritoare din sport la podcastul DOPPIETTA de pe YouTube
PARIAZĂ ACUM
Se aplică T&C

Echipe probabile

FCSB Echipă probabilă FCSB
Portar Târnovanu
Fundași V. Crețu, M. Popescu, Ngezana, Radunovic
Mijlocaşi Șut, Chiricheș - Musi, Cisotti, Miculescu
Atacanţi Gele
Universitatea Craiova Echipă probabilă Universitatea Craiova
Portar L. Popescu
Fundași Carlos Mora, Maldonado, Screciu, Bancu
Mijlocaşi Oshima, Mekvabisvili, Houri
Atacanţi Baiaram, Alisson Safira, Mitriță

Statistica meciurilor directe FCSB v Universitatea Craiova

În turul actualului sezon regulat, a fost 1-1 în Bănie. Miculescu a deschis scorul în minutul 17, iar Cicâldău a egalat din penalty în minutul 62.

Cele două combatante s-au întâlnit în acest sezon și în Cupa României, când Universitatea s-a impus cu 2-0 pe Arena Națională, prin golurile marcate de C. Mora (minutul 45+1) și Mitriță (84).

În ultimele trei jocuri oficiale, Craiova s-a impus în două rânduri și a mai fost un egal. În aceste trei meciuri, FCSB a înscris doar un gol!

NetBet
L1160651W000195
600 RON BONUS LA PARIURI
PARIAZĂ ACUM
Se aplică T&C

Cote pentru FCSB v Universitatea Craiova

Opțiunea „FCSB handicap asiatic 0” a primit cea mai bună cotă pe Betano pariuri sportive: 1.60.

Pe un bilet combo, ați putea adăuga opțiunea „Peste 1,5 goluri total asiatic”, cotă 1.44 la același operator numit mai sus.

Superbet
L1203785W001253
1000 ROTIRI LA BURNING HOT
PARIAZĂ ACUM
Se aplică T&C

FCSB vs Universitatea Craiova Pont: Peste 2,5 cartonașe Universitatea

Cred că oltenii nu vor fi cuminți în această confruntare, acum când pot trece cu o victorie pe primul loc al clasamentului. Ei sunt invincibili cu Rădoi (5 victorii și o remiză) și vor să continue seria și cu FCSB. Au fost meciuri încinse în campionat în ultima vreme între cele două combatante, cu multe cartonașe galbene și chiar roșii. Jucătorii din Bănie au luat cel puțin trei avertismente în ultimele 6 dueluri cu FCSB din Liga 1, așa că nu văd de ce nu s-ar întâmpla asta și acum. În tur, ei au văzut de 5 ori culoarea galbenă, două dintre aceste cartonașe convertindu-se într-unul roșu, luat de Vlădoiu.

Miza: 7/10
Cota: 1.86
Status: Castigat

Salutare! Numele meu e Florin Caramavrov, sunt jurnalist de sport din 1993, am lucrat la Fotbal Plus, Sport XXI, Sportul românesc, Gazeta sporturilor, Prosport. Acum am site-ul meu - SPORTescu.ro. De asemenea, sunt invitat permanent al emisiunilor sportive de la ProArena (fost Sport.ro) de peste 10 ani și am realizat și prezentat pentru Pariurix.com peste 100 de emisiuni cu informații sportive pen ...

Citeste mai mult

Case de pariuri online legale recomandate

Cazinouri online legale recomandate

Tipsteri ai lunii

1
Tudor Cosma
+125.37
Câștigate
67
Pierdute
39
2
Gabriel Morariu
+111.75
Câștigate
38
Pierdute
10
3
Bunea Georgeta Raluca
+100
Câștigate
34
Pierdute
20

Cele mai recente avancronici

Învârte