Romania vs Muntenegru, Ponturi Pariuri Fotbal - CE Under...
  1. Home »
  2. Ponturi pariuri »
  3. Fotbal »
  4. Campionatul European »
  5. România U19 vs Muntenegru U19

România vs Muntenegru - Ponturi pariuri fotbal Campionatul European U19, 13.06.2025. Bătrânul și lupii tineri

Caramavrov
Caramavrov

2025-06-12 19:40:00

Fotbal - CE Under 19

13 Iunie 2025, 21:00

România

România

versus
Muntenegru

Muntenegru

1.69

Cele mai bune cote:

MrBit
L1213854VW001295
Pariază acum la MrBit

Analiză și informații pentru România v Muntenegru

Ponturi și pariuri pentru meciul România U19 vs Muntenegru U19, care se joacă pe 13 iunie, de la ora 21:00, în prima etapă a fazei grupelor turneului final Euro 2025, competiție găzduită de țara noastră.

Cele două echipe fac parte din grupa A, alături de Spania și Danemarca, acre se înfruntă tot vineri, de la ora 18.00.

Partida de pe stadionul „Arcul de Triumf” va fi arbitrată la centru de cipriotul Menelaos Antoniou.

Cota aleasă vine din oferta Mr. Bit pariuri sportive.

Las Vegas

România: Forma echipei, știri și statistici

Naționala României s-a calificat din oficiu la turneul final al Campionatului European, ca reprezentantă a țării organizatoare. Elevii experimentatuilui Marin Ion, care va împlinit 70 de ani pe 25 martie, au jucat două meciuri de pregătire contra selecționatei similare a Elveției în cantonamentul de la Marbella (Spania), din luna martie. „Tricolorii” au câștigat primul amical cu 1-0 (gol Darius Fălcușan), al doilea joc încheindu-se la egalitate, 3-3 (pentru ai noștri au marcat Corrado Fulga, Ioan Vermeșan și Ianis Tarbă).

„Eu am spus că obiectivul acestei echipei U19 este o semifinală. Ei, jucătorii, au mers mai departe, au zis că jucăm finala. Pentru acest Campionat European ne bazăm, în primul rând, pe echipă, pe grup”, a punctat Marin Ion, care pe plan intern are în palmares un campionat pe banca lui Dinamo și o Cupă a României cu Petrolul Ploiești.

A surprins faptul că selecționerul nu l-a păstrat în lotul final pe atacantul Alexandru Stoian (17 ani), care este evaluat la 500.000 de euro și care a marcat pentru FCSB în poarta lui CFR Cluj, în ultima rundă a Play-off-ului. De asemenea, din lotul final nu face parte nici Mihai Toma, fotbalist cu 19 meciuri jucate și 3 pase de gol pentru FCSB în sezonul precedent. Dintre jucătorii care pot evolua, numai Luca Băsceanu (Farul) și David Barbu (Universitatea Craiova) au jucat în prima ligă din România în stagiunea trecută.

Lotul României U19 pentru Euro 2025

Lotul României este cotat la 2.250.000 de euro pe Transfermarkt, cel mai valoros jucător fiind Ionuț Cercel (500.000 de euro), fundașul dreapta al campioanei FCSB.

Portari: Máté Simon (FK Csikszereda), Rafael Munteanu (Câmpulung Muscel);

Fundași: Alin Chinteș (Unirea Ungheni), Ionuț Cercel (FCSB), Emanuel Marincău (Mainz 05/Germania), Darius Fălcușan (Empoli FC/Italia), Raul Marița (Greuther Furth/Germania), Răzvan Călugăr (Unirea Alba Iulia), Matei Marin (Steaua București), Mario Bărăitaru (CSM Slatina);

Mijlocași: Ianis Tarbă (Celta Vigo/Spania), Remus Guțea (FC Voluntari), Luca Szimionaș (Hellas Verona/Italia), David Matei (Universitatea Craiova), David Păcuraru (Steaua București), Luca Băsceanu (Farul Constanța);

Atacanți: Jason Vescan-Kodor (Lecce/Italia), Vlad Dănciuțiu (Austin FC II/SUA), David Barbu (Universitatea Craiova), Ioan Vermeșan (Hellas Verona/Italia).

Yoji

Muntenegru: Forma echipei, știri și statistici

Selecționata U19 a Muntenegrului participă pentru prima dată la un turneu final de Campionat European. În faza preliminară, echipa antrenată de Nenad Vukcevic a terminat pe locul secund, după Italia, singura echipă în fața căreia a pierdut (3-0). A urmat Turul de Elită, câștigat de mungenegreni după 1-0 cu Polonia, 3-1 cu Georgia și 1-1 cu Slovacia.

„Tot ce pot să promit este că vom fi la înălțime ca dăruire și efort. Vom vedea dacă merităm să ne calificăm în semifinale. Pentru noi nu există nicio presiune, întrucât am realizat deja o mare performanță”, a precizat selecționerul muntenegrean.

Lotul Muntenegrului U19 pentru Euro 2025

Lotul antrenat de Nenad Vukcevic este evaluat la numai 220.000 de euro, cel mai bine cotat jucător fiind Marko Perović (150.000 de euro), mijlocaș ofensiv de la Almeria B.

Portari: Ognjen Milović (FK Kom), Tomaš Đurović (FC Iskra);

Fundași: Bodin Tomašević (Bologna/Italia), AleksaTomašević (FC Iskra), Bojan Damjanović (FK Sutjeska), Miloš Vračar (FK Podgorica), Lazar Šekularac (FK Jedinstvo), Lazar Maraš (FC Dečić);

Mijlocași: Marko Perović (Almeria/Spania), Lazar Savović (FK Buducnost), Stefan Đjukanović (FK Buducnost), Danilo Vukanić (FK Buducnost), Andrej Camaj (FK Buducnost), Danilo Ćetković (FK Sutjeska), Lazar Zlatičanin (FK Mornar), Vuk Vlahović (Dinamo Zagreb/Croația), Petar Jauković (Vojvodina Novi Sad/Serbia);

Atacanți: Marko Tadić (Partizan/Serbia), Filip Perović (FC Iskra), Andrej Kostić (FK Buducnost).

PariuriPlus

Echipe probabile

România Echipă probabilă România
Portar Simon
Fundași Cercel, Bărăitaru, Fălcușan, Marița
Mijlocaşi Băsceanu, D. Matei, Guțea
Atacanţi Barbu, Vescan-Kodor, Vermeșan
Muntenegru Echipă probabilă Muntenegru
Portar Milovic
Fundași Vračar, B. Tomašević, A. Tomašević, Maraš
Mijlocaşi Ćetković, Vukanić, Djukanovic
Atacanţi Camaj, Tadić, Perović

Statistica meciurilor directe România v Muntenegru

Va fi a doua întâlnire dintre cele două naționale la nivel de U19. În duelul precedent, muntenegrenii s-au impus cu 1-0, pe 10 octombrie 2014, în preliminariile Campionatului European.

NetBet
L1160651W000195
600 RON BONUS LA PARIURI
PARIAZĂ ACUM
Se aplică T&C

Cote pentru România v Muntenegru

Tricolorii Under 19 sunt de aproape 10 ori mai valoroși pe hârtie și ar trebui să câștige la o diferență mai mare. Mr Bit pariuri sportive oferă cota 2.00 pentru selecția „România - 1 handicap asiatic”.

În ultimul meci jucat de reprezentativa noastră, s-au marcat șase goluri (3-3 cu Elveția). Operatorul amintit oferă cota 1.78 pentru selecția „Peste 2.5 goluri total asiatic”.

Betano
L1170664W000663
500 ROTIRI GRATUITE + 25 RON PARIU GRATUIT + 25 JETOANE DE AUR
PARIAZĂ ACUM
Se aplică T&C

România vs Muntenegru Pont: Victorie România

Jucătorii români sunt mai bine cotați decât cei muntenegreni, diferența de valoare dintre cele două loturi fiind mare (2.250.000 vs 250.000 de euro, dintre care 150.000 de euro valorează Marko Perović). Ar trebui să conteze și faptul că întâlnirea are loc pe stadionul „Arcul de Triumf” din București, naționala antrenată de Marin Ion urmând să aibă parte de susținerea fanilor. De asemenea, contează și faptul că muntenegrenii participă în premieră la un turneu final și nu sunt obișnuiți cu meciuri de asemenea nivel. Cota vine din oferta Mr. Bit pariuri sportive.

Miza: 7/10
Cota: 1.69
Status: Castigat

Salutare! Numele meu e Florin Caramavrov, sunt jurnalist de sport din 1993, am lucrat la Fotbal Plus, Sport XXI, Sportul românesc, Gazeta sporturilor, Prosport. Acum am site-ul meu - SPORTescu.ro. De asemenea, sunt invitat permanent al emisiunilor sportive de la ProArena (fost Sport.ro) de peste 10 ani și am realizat și prezentat pentru Pariurix.com peste 100 de emisiuni cu informații sportive pen ...

Citeste mai mult

Case de pariuri online legale recomandate

Tipsteri ai lunii

1
Boogie-Alexandru-Ștefan
+93.73
Câștigate
16
Pierdute
5
2
Tudor Cosma
+86.71
Câștigate
18
Pierdute
12
3
Curry
+40.62
Câștigate
9
Pierdute
4

Cele mai recente avancronici

Învârte