UTA Arad vs FCSB - Ponturi pariuri Cupa României, 3.12.2025. Oaspeții, fără cei mai importanți jucători
2025-12-01 20:16:00
Fotbal - Cupa României
03 Decembrie 2025, 21:00
UTA Arad
FCSB
Analiză și informații pentru UTA Arad v FCSB
Ponturi și pariuri pentru partida UTA Arad vs FCSB, care se dispută pe 3 decembrie, de la ora 21.00, în runda a doua a fazei grupelor din Cupa României.
UTA se află pe poziția a 3-a în clasamentul grupei B, cu un punct și 1-1 la golaveraj, în timp ce FCSB e pe 2, cu 3 puncte, 3-1 golaveraj.
Cota aleasă vine din oferta Betano pariuri sportive.
UTA Arad: Forma echipei, știri și statistici
UTA a tranșat ultimul meci disputat, 2-1 la Hermannstadt, în Liga 1, jucând din minutul 18 în superioritate numerică. M. Coman a deschis scorul în minutul 53, Abdallah l-a majorat trei minute mai târziu, sibienii reducând din diferență în minutul 72. A fost a treia victorie din precedentele patru jocuri de campionat pentru arădeni, care au urcat pe locul 7, cu 25 de puncte, golaveraj 22-28, la un singur punct de ultima poziție de play-off, ocupată de Farul.
Echipa antrenată de Adrian Mihalcea a obținut o singură victorie în precedentele 7 dueluri de pe teren propriu, 2-0 cu Metaloglobus. În rest, două înfrângeri și patru remize (una în Cupă).
Tzionis a suferit o fractură de peroneu în jocul cu Universitatea Cluj și nu va mai evolua în acest an.
Mihalcea va face câteva modificări în primul 11 care a intrat la Sibiu.
FCSB: Forma echipei, știri și statistici
FCSB a luat trei puncte la Ovidiu, 2-1 cu Farul, în ultima etapă din Superligă. Campioana avea 2-0 în minutul 24, după reușitele lui Șut și Miculescu, constănțenii reducând din diferență în minutul 37, din lovitură de la 11 metri. Fecesebiștii au cam tremurat pentru victorie în repriza a doua.
A fost primul succes într-un meci oficial după două eșecuri (ambele în Europa League) și două remize (ambele în Liga 1).
Vor fi menajați pentru meciul cu Dinamo, de sâmbătă, pe care-l consideră mai important: Tănase, Cisotti, Olaru și Miculescu. Charalambous va folosi jucători care au evoluat mai puțin, plus câțiva tineri. Posibil ca Ngezana să intre titular după ce a absentat la Ovidiu, acuzând o stare de oboseală.
Bîrligea s-a accidentat la Belgrad, nu a jucat contra Farului și nu o va face nici la Arad. Atacant central a fost folosit Miculescu, iar în repriza a doua - Thiam. Alibec nu este nici el apt de joc.
Dawa nu a atins o capacitate de joc după problemele medicale de lungă durată și nu va evolua nici la Arad. Va fi reactivat, în schimb, Chiricheș, care ar putea fi titular. Acesta nu a mai intrat în echipă de pe 28 septembrie, de la meciul cu Oțelul Galați.
Echipe probabile
|
|
|
|---|---|
| Portar | D. Iliev |
| Fundași | Ţuţu, Poulolo, Pospelov, Alomerovic |
| Mijlocaşi | Van Durmen, Odada – Padula, Fl. Iacob, D. Barbu |
| Atacanţi | M. Coman |
|
|
|
|---|---|
| Portar | Zima |
| Fundași | V. Crețu, Ngezana, Graovac, Radunovic |
| Mijlocaşi | Lixandru, Chiricheș – Politic, Thiam, Oct. Popescu |
| Atacanţi | Stoian |
Statistica meciurilor directe UTA Arad v FCSB
În turul sezonului regulat al actualului campionat, FCSB a învins-o acasă pe UTA cu 4-0, prin golurile marcate de Bîrligea (minutul 13), Fl. Tănase (38, din penalty), Olaru (80 – penalty) și Thiam (90+3).
Echipa lui Becali a câștigat ultimele patru confruntări cu arădenii fără să primească gol, golaveraj 11-0!
Cote pentru UTA Arad v FCSB
Varianta „FCSB handicap asiatic 0” a primit cota 1.55 la agenția de pariuri Betano.
Pentru opțiunea „Sub 2 goluri total asiatic”, același operator numit mai sus oferă cota 2.37.
UTA Arad vs FCSB Pont: Sub 2,5 goluri
Cum FCSB vine fără patru din cei mai importanți jucători ai săi, toți cu contribuții ofensive decisive, nu mă aștept ca echipa antrenată de Charalambous și Pintilii să exceleze pe atac. UTA nu se va arunca în jumătatea adversă, ci va juca la așteptare, încercând să speculeze orice eroare a oaspeților. Două din ultimele trei partide oficiale disputate de campioană au fost de Under 2,5, la fel ca precedentele trei partide ale arădenilor de pe teren propriu. Mă gândesc că ambele echipe nu vor forța prea mult, ci vor evolua precaut, asta și în perspectiva meciurilor de campionat din weekend.
UTA Arad vs FCSB Pont: Under 3 goluri total asiatic
În niciunul din ultimele cinci jocuri oficiale disputate de UTA nu s-au dat mai mult de trei goluri, trei dintre ele fiind de Under 2,5. Și precedentele trei partide competitive ale FCSB-ului s-au încheiat la fel, cu maxim trei goluri la total, două fiind de Sub 2,5. Campioana a mers la Arad fără oamenii de bază, așa că nu va face festival în atac. Plus că ceilalți care vor intra se vor menaja în vederea confruntării de duminică, din campionat, contra celor de la Dinamo. Cred că și arădenii vor fi destul de precauți, chiar dacă vor dori victoria, așa că mă aștept la un meci cu cel mult trei reușite, caz în care miza ne va fi returnată. Dacă vor fi două, una sau niciuna, pariul e "verde".
Fotbal - Cupa României
Under 3 goluri total asiatic
1.8303 Dec 25, 21:00
Salutare! Numele meu e Florin Caramavrov, sunt jurnalist de sport din 1993, am lucrat la Fotbal Plus, Sport XXI, Sportul românesc, Gazeta sporturilor, Prosport. Acum am site-ul meu - SPORTescu.ro. De asemenea, sunt invitat permanent al emisiunilor sportive de la ProArena (fost Sport.ro) de peste 10 ani și am realizat și prezentat pentru Pariurix.com peste 100 de emisiuni cu informații sportive pen ...
Citeste mai mult
Oferte Crăciun Zilnice
Ponturi / Predicții
Case de pariuri online legale recomandate

