Inzaghi se teme de reîntâlnirea cu Dică: ”Trebuie să facem un meci agresiv!”

Bătut la București de Nicolae Dică, Simone Inzaghi se teme de returul cu românii. ”Este o echipă foarte bine organizată”, a spus antrenorul lui Lazio la conferința de presă. ”În meciul de la București nu s-a gândit doar să se apere, ci a și atacat. FCSB are jucători de calitate, trebuie să fim foarte atenți", și-a avertizat Inzaghi (foto: sportpictures.eu) jucătorii, cărora le-a trasat o sarcină clară pentru partida din această seară.

”În sezonul trecut am făcut mari sacrificii că să ne calificăm. Vom încerca să atacăm cu toate forțele, aliniind cea mai bună formație posibilă. Vom vedea cum s-au recuperat cei care au jucat în meciul de campionat cu Verona. Vrem să repetăm evoluția de la București, însă cu alt rezultat: trebuie să fim foarte lucizi, să facem un meci agresiv", a anunțat antrenorul lazialilor.

Marea surpriză a lui Inzaghi o reprezintă faptul că e tentat să înceapă meciul fără Ciro Immobile. Presa din Italia fdace referire la faptul că acesta nu nu va forța din primul minut cu introducerea pe teren a golgheterului din Serie A, ci are de gând să-l arunce în luptă după pauză în funcție de scorul înscris pe tabelă. În schimb, Ștefan Radu va fi spectator! Anunțat de jurnaliștii italieni titular în returul cu echipa lui Dică, românul nu a fost păstrat în lot de antrenorul Simone Inzaghi pentru bătălia finală cu FCSB.

De partea cealaltă, Dică (foto: sportpictures.eu)  speră la un nou meci mare al jucătorilor săi. Cel mai optimist este Gigi Becali, care a declarat că își vede echipa în stare să câștige competiția. "Deocamdată nu mă gândesc la câștigarea Europa League. Sper să reușim să ne calificăm. Întâlnim un adversar foarte bun. În tur am câștigat, am făcut o partidă bună, dar ne așteaptă un meci foarte greu. Ne trebuie timp pentru a face o echipă care să fie bună în Europa", a spus Dică la conferința de presă.

Pariază pe calificarea FCSB-ului la o cotă specială de 30.00!

Detalii despre ofertă găsești AICI!

Pariază pe calificarea FCSB-ului la o super cotă de 20.00!

Cotă 20.00 sau primești miza înapoi!

AICI poți afla mai multe detalii despre această ofertă!

Rușii de la ȚSKA sunt deja în optimi

ȚSKA Moscova este prima echipă calificată în optimile Europa League. După 0-0 în tur, rușii au trecut cu 1-0 în fața propriilor suporteri de Steaua Roșie Belgrad. Starul Alan Dzagoev (foto: pfc-cska.com) a marcat golul fericiri pentru ruși în prelungirile primei reprize, cu o finalizare ca în curtea școlii din apropierea porții.