Vedete pe metru pătrat! Loturile finale pentru Euro 2021

848 0

Cele 24 de țări participante la turneul final al Campionatului European de fotbal (11 iunie - 11 iulie) au comunicat loturile finale. Până la startul competiției, se mai pot face modificări doar în cazuri excepționale.

Iată componențele loturilor și programul complet al competiției:

LOTURI GRUPA A EURO 2021

ITALIA

  • Portari: Salvatore Sirigu (Torino), Gianluigi Donnarumma (AC Milan), Alex Meret (Napoli).
  • Fundași: Giorgio Chiellini (Juventus), Leonardo Bonucci (Juventus), Alessandro Florenzi (Paris Saint-Germain), Francesco Acerbi (Lazio), Emerson Palmieri (Chelsea), Leonardo Spinazzola (Roma), Giovanni Di Lorenzo (Napoli), Alessandro Bastoni (Internazionale), Rafael Toloi (Atalanta).
  • Mijlocași: Bryan Cristante (Roma), Jorginho (Chelsea), Marco Verratti (Paris Saint-Germain), Nicolo Barella (Internazionale), Gaetano Castrovilli (Fiorentina), Manuel Locatelli (Sassuolo), Stefano Sensi (Internazionale), Federico Bernardeschi (Juventus), Federico Chiesa (Juventus)
  • Atacanți: Andrea Belotti (Torino), Ciro Immobile (Lazio), Lorenzo Insigne (Napoli), Domenico Berardi (Sassuolo), Giacomo Raspadori (Sassuolo).


ELVEȚIA

  • Portari: Yann Sommer (Borussia Monchengladbach), Yvon Mvogo (PSV Eindhoven), Jonas Omlin (Montpellier).
  • Fundași: Ricardo Rodriguez (Torino), Manuel Akanji (Borussia Dortmund), Nico Elvedi (Borussia Monchengladbach), Loris Benito (Bordeaux), Eray Cömert (Basel), Silvan Widmer (Basel), Kevin Mbabu (Wolfsburg), Becir Omeragic (Zurich), Fabian Schär (Newcastle United), Jordan Lotomba (Nice).
  • Mijlocași: Granit Xhaka (Arsenal), Xherdan Shaqiri (Liverpool), Steven Zuber (Eintracht Frankfurt), Denis Zakaria (Borussia Monchengladbach), Remo Freuler (Atalanta), Edimilson Fernandes (Mainz), Djibril Sow (Eintracht Frankfurt), Christian Fassnacht (Young Boys).
  • Atacanți: Haris Seferovic (Benfica), Admir Mehmedi (Wolfsburg), Breel Embolo (Borussia Monchengladbach), Mario Gavranovic (Dinamo Zagreb), Ruben Vargas (Augsburg).


TURCIA

  • Portari: Mert Gunok (Istanbul Basaksehir), Ugurcan Cakir (Trabzonspor), Altay Bayindir (Fenerbahce).
  • Fundași: Kaan Ayhan (Sassuolo), Caglar Soyuncu (Leicester City), Merih Demiral (Juventus), Zeki Celik (Lille), Umut Meras (Le Havre), Ozan Kabak (Liverpool), Ridvan Yilmaz (Beşiktaş), Mert Muldur (Sassuolo).
  • Mijlocași: Abdülkadir Ömür (Trabzonspor), Cengiz Ünder (Leicester), Hakan Calhanoglu (AC Milan), Okay Yokuslu (West Bromwich Albion), Yusuf Yazici (Lille), Irfan Kahveci (Fenerbahce), Dorukhan Tokoz (Besiktas), Orkun Kokcu (Feyenoord), Taylan Antalyalı (Galatasaray).
  • Atacanți: Burak Yilmaz (Lille), Halil İbrahim Dervişoğlu (Galatasaray), Kenan Karaman (Fortuna Dusseldorf), Enes Unal (Getafe), Kerem Aktürkoğlu (Galatasaray).


ȚARA GALILOR

  • Portari: Wayne Hennessey (Crystal Palace), Daniel Ward (Leicester City), Adam Davies (Stoke City).
  • Fundași: Ben Davies (Tottenham Hotspur), Joe Rodon (Tottenham Hotspur), Chris Mepham (Bournemouth), Chris Gunter (Charlton Athletic), Rhys Norrington-Davies (Sheffield United), Neco Williams (Liverpool), Connor Roberts (Swansea City), Ben Cabango (Swansea City), Tom Lockyer (Luton Town).
  • Mijlocași: Joe Allen (Stoke City), Joe Morrell (Luton Town), Ethan Ampadu (Chelsea), Matthew Smith (Manchester City), Jonathan Williams (Cardiff City), Aaron Ramsey (Juventus), Harry Wilson (Liverpool), David Brooks (Bournemouth), Dylan Levitt (Manchester United), Rubin Colwill (Cardiff City).
  • Atacanți: Tyler Roberts (Leeds United), Kieffer Moore (Cardiff City), Gareth Bale (Real Madrid), Daniel James (Manchester United).


Program grupa A Euro 2021

  • Turcia vs Italia (11 iunie, ora 22:00, Roma)
  • Țara Galilor vs Elveția (12 iunie, ora 16:00, Baku)
  • Turcia vs Țara Galilor (16 iunie, ora 19:00, Baku)
  • Italia vs Elveția (16 iunie, ora 22:00, Roma)
  • Italia vs Țara Galilor (20 iunie, ora 19:00, Roma)
  • Elveția vs Turcia (20 iunie, ora 19:00, Baku)

Pariază acum pe meciurile Grupei A la Campionatul European de Fotbal!


COMPONENȚĂ ECHIPE GRUPA B EURO21

BELGIA

  • Portari: Thibaut Courtois (Real Madrid), Simon Mignolet (Club Brugge), Mats Selz (Strasbourg).
  • Fundași: Jan Vertonghen (Benfica), Toby Alderweireld (Tottenham Hotspur), Thomas Vermaelen (Vissel Kobe), Dedryck Boyata (Hertha Berlin), Jason Denayer (Lyon).
  • Mijlocași: Leander Dendoncker (Wolverhampton Wanderers), Timothy Castagne (Leicester City), Thomas Meunier (Borussia Dortmund), Kevin De Bruyne (Manchester City), Nacer Chadli (Istanbul Basaksehir), Yannick Carrasco (Atletico Madrid), Youri Tielemans (Leicester City), Thorgan Hazard (Borussia Dortmund), Axel Witsel (Borussia Dortmund), Dennis Praet (Leicester City), Hans Vanaken (Club Brugge).
  • Atacanți: Dries Mertens (Napoli), Romelu Lukaku (Internazionale), Christian Benteke (Crystal Palace), Michy Batshuayi (Crystal Palace), Eden Hazard (Real Madrid), Jeremy Doku (Rennes), Leandro Trossard (Brighton & Hove Albion).

DANEMARCA

  • Portar: Kasper Schmeichel (Leicester City), Jonas Lossl (Midtjylland), Frederik Ronnow (Schalke).
  • Fundași: Jannik Vestergaard (Southampton), Simon Kjær (AC Milan), Daniel Wass (Valencia), Joakim Mæhle (Atalanta), Andreas Christensen (Chelsea), Nicolai Boilesen (Copenhagen), Joachim Andersen (Fulham), Jens Stryger Larsen (Udinese), Mathias Jørgensen (Copenhagen).
  • Mijlocași: Thomas Delaney (Borussia Dortmund), Christian Eriksen (Internazionale), Mathias Jensen (Brentford), Anders Christiansen (Malmö), Pierre-Emile Hojbjerg (Tottenham Hotspur), Mikkel Damsgaard (Sampdoria). Christian Norgaard (Brentford), Robert Skov (Hoffenheim).
  • Atacanți: Martin Braithwaite (Barcelona), Jonas Wind (Copenhagen), Andreas Cornelius (Parma), Yussuf Poulsen (RB Leipzig). Andreas Skov Olsen (Bologna), Kasper Dolberg (Nice).

FINLANDA

  • Portari: Jesse Joronen (Brescia), Lukas Hradecky (Leverkusen), Anssi Jaakkola (Bristol Rovers).
  • Fundași: Jukka Raitala (Minnesota United), Joona Toivio (Hacken), Leo Väisänen (Elfsborg), Sauli Väisänent (Chievo), Paulus Arajuuri (Pafos), Daniel O'Shaughnessy (HJK), Jere Uronen (Genk), Nikolai Alho (MTK), Robert Ivanov (Warta Poznan), Pyry Soiri (Esbjerg).
  • Mijlocași: Robert Taylor (Brann), Robin Lod (Minnesota United), Tim Sparv (AEL), Rasmus Schuller (Djurgarden), Thomas Lam (Zwolle), Fredrik Jensen (Augsburg), Glen Kamara (Rangers), Joni Kauko (Esbjerg), Onni Valakari (Pafos), Lassi Lappalainen (Montréal).
  • Atacanți: Teemu Pukki (Norwich City), Joel Pohjanpalo (Union Berlin), Marcus Forss (Brentford).

RUSIA

  • Portari: Anton Shunin (Dynamo Moscova), Yury Dyupin (Rubin Kazan), Matvei Safonov (Krasnodar).
  • Fundași: Yuri Zhirkov (Zenit Sankt Petersburg), Fyodor Kudryashov (Antalyaspor), Georgi Dzhikiya (Spartak Moscova), Igor Diveev (CSKA Moscova), Vyacheslav Karavaev (Zenit), Andrei Semenov (Akhmat), Mario Fernandes (CSKA Moscova).
  • Mijlocași: Dmitri Barinov (Lokomotiv Moscova), Roman Zobnin (Spartak Moscova), Denis Makarov (Rubin), Denis Cheryshev (Valencia), Aleksandr Golovin (Monaco), Aleksei Ionov (Krasnodar), Daler Kuzyayev (Zenit), Aleksei Miranchuk (Atalanta), Magomed Ozdoev (Zenit), Andrei Mostovoy (Zenit), Daniil Fomin (Dynamo Moscova), Rifat Zhemaletdinov (Lokomotiv Moscova), Maksim Mukhin (Lokomotiv Moscova).
  • Atacanți: Artem Dzyuba (Zenit), Anton Zabolotny (Sochi), Aleksandr Sobolev (Spartak Moscova).


Program grupa B Euro21

  • Danemarca vs Finlanda (12 iunie, ora 19:00, Copenhaga)
  • Belgia vs Rusia (12 iunie, ora 22:00, St. Petersburg)
  • Finlanda vs Rusia (16 iunie, ora 16:00, St. Petersburg)
  • Danemarca vs Belgia (17 iunie, ora 19:00, Copenhaga)
  • Finlanda vs Belgia (21 iunie, ora 22:00, St. Petersburg)
  • Rusia vs Danemarca (21 iunie, ora 22:00, Copenhaga)

Pariază acum pe meciurile Grupei B la Campionatul European de Fotbal!


GRUPA C CAMPIONATUL EUROPEAN 2021

AUSTRIA

  • Portari: Pavao Pervan (Wolfsburg), Alexander Schlager (LASK), Daniel Bachmann (Watford).
  • Fundași: Aleksandar Dragovic (Bayer Leverkusen), David Alaba (Bayern Munchen), Martin Hinteregger (Eintracht Frankfurt), Stefan Lainer (Borussia Monchengladbach), Andreas Ulmer (Red Bull Salzburg), Christopher Trimmel (Union Berlin), Stefan Posch (Hoffenheim), Philipp Lienhart (Freiburg), Marco Friedl (Werder Bremen).
  • Mijlocași: Julian Baumgartlinger (Leverkusen), Stefan Ilsanker (Eintracht Frankfurt), Valentino Lazaro (Inter Milan), Alessandro Schopf (Schalke 04), Florian Grillitsch (Hoffenheim), Konrad Laimer (Leipzig), Louis Schaub (Luzern), Xaver Schlager (Wolfsburg), Christoph Baumgartner (Hoffenheim), Marcel Sabitzer (RB Leipzig).
  • Atacanți: Michael Gregoritsch (Augsburg), Karim Onisiwo (Mainz), Saša Kalajdzic (Stuttgart), Marko Arnautović (Shanghai Port).

OLANDA

  • Portari: Tim Krul (Norwich City), Maarten Stekelenburg (Ajax), Marco Bizot (AZ Alkmaar).
  • Fundași: Joel Veltman (Brighton & Hove Albion), Patrick van Aanholt (Crystal Palace), Nathan Ake (Manchester City), Jurrien Timber (Ajax), Stefan de Vrij (Inter Milan), Owen Wijndal (AZ), Daley Blind (Ajax), Denzel Dumfries (PSV), Matthijs de Ligt (Juventus).
  • Mijlocași: Teun Koopmeiners (AZ), Marten de Roon (Atalanta), Georginio Wijnaldum (Liverpool), Ryan Gravenberch (Ajax), Davy Klaassen (Ajax), Frenkie de Jong (Barcelona).
  • Atacanți: Steven Berghuis (Feyenoord), Cody Gakpo (PSV), Luuk De Jong (Sevilla), Memphis Depay (Lyon), Donyell Malen (PSV), Quincy Promes (Spartak Moscova), Wout Weghorst (Wolfsburg).

MACEDONIA DE NORD

  • Portari: Stole Dimitrievski (Rayo Vallecano), Damjan Siskovski (Doxa), Risto Jankov (Rabotnichki).

  • Fundași: Stefan Ristovski (Dinamo Zagreb), Kire Ristevski (Ujpest), Gjoko Zajkov (Charleroi), Ezgjan Alioski (Leeds United), Visar Musliu (Fehervar), Darko Velkovski (Rijeka), Egzon Bejtulai (Shkendija).

  • Mijlocași: Ferhan Hasani (Partizani), Stefan Spirovski (AEK), Enis Bardhi (Levante), Boban Nikolov (Lecce), Tihomir Kostadinov (Ružomberok), Elif Elmas (Napoli), Arijan Ademi (Dinamo Zagreb), Darko Curlinov (Stuttgart), Marjan Radeski (Akademija Pandev), Daniel Avramovski (Kayserispor)
  • .Atacanți: Goran Pandev (Genoa), Aleksandar Trajkovski (Mallorca), Krste Velkoski (Sarajevo), Vlatko Stojanovski (Chambly), Ivan Trickovski (AEK Larnaca), Milan Ristovski (Spartak Trnava).

UCRAINA

  • Portari: Andriy Pyatov (Shakhtar Donetsk), Heorhiy Bushchan (Dynamo Kiev), Anatoliy Trubin (Shakhtar Donetsk).
  • Fundași: Mykola Matviyenko (Shakhtar Donetsk), Oleksandr Karavayev (Dynamo Kiev), Serhiy Kryvtsov (Shakhtar Donetsk), Eduard Sobol (Club Brugge), Vitaliy Mykolenko (Dynamo Kiev), Illya Zabarnyi (Dynamo Kiev), Denys Popov (Dynamo Kiev), Oleksandr Tymchyk (Dynamo Kiev).
  • Mijlocași: Andriy Yarmolenko (West Ham United), Oleksandr Zinchenko (Manchester City), Ruslan Malinovskyi (Atalanta), Serhiy Sydorchuk (Dynamo Kiev), Marlos (Shakhtar Donetsk), Yevhen Makarenko (Kortrijk), Mykola Shaparenko (Dynamo Kiev), Viktor Tsygankov (Dynamo Kiev), Roman Bezus (Gent), Oleksandr Zubkov (Ferencvaros), Taras Stepanenko (Shakhtar Donetsk), Heorhii Sudakov (Shakhtar Donetsk).
  • Atacanți: Roman Yaremchuk (Gent), Artem Dovbyk (SC Dnipro-1), Artem Besedin (Dynamo Kiev).

Program grupa C Campionatul European 2021

  • Austria vs Macedonia de Nord (13 iunie, ora 19:00, București)
  • Olanda vs Ucraina (13 iunie, ora 22:00, Amsterdam)
  • Ucraina vs Macedonia de Nord (17 iunie, ora 16:00, București)
  • Olanda vs Austria (17 iunie, ora 22:00, Amsterdam)
  • Ucraina vs Austria (21 iunie, ora 19:00, București)
  • Macedonia de Nord vs Olanda (21 iunie, ora 19:00, Amsterdam)

Pariază acum pe meciurile Grupei C la Campionatul European de Fotbal!


LOTURI ECHIPE GRUPA D EURO 2021

CROAȚIA

  • Portari: Lovre Kalinic (Hajduk Split), Dominik Livakovic (Dinamo Zagreb), Simon Sluga (Luton Town).
  • Fundași: Domagoj Vida (Besiktas), Joško Gvardiol (RB Leipzig), Domagoj Bradarić (LOSC Lille), Mile Škorić (Osijek), Dejan Lovren (Zenit Sankt Petersburg), Sime Vrsaljko (Atletico Madrid), Borna Barisic (Rangers), Duje Caleta-Car (Marseille), Josip Juranovic (Legia Varșovia).
  • Mijlocași: Luka Modric (Real Madrid), Mateo Kovacic (Chelsea), Marcelo Brozovic (Internazionale), Milan Badelj (Genoa), Mario Pasalic (Atalanta), Nikola Vlasic (CSKA Moscova), Ivan Perisic (Internazionale), Andrej Kramaric (Hoffenheim).
  • Atacanți: Josip Brekalo (Wolfsburg), Mislav Orsic (Dinamo Zagreb), Ante Budimir (Osasuna), Kristijan Lovric (Gorica), Ante Rebić (AC Milan), Bruno Petković (Dinamo Zagreb).


CEHIA

  • Portari: Tomas Vaclik (Sevilla), Ales Mandous (Sigma Olomouc), Jiri Pavlenka (Werder Bremen).
  • Fundași: David Zima (Slavia Praga), Vladimir Coufal (West Ham United), Ales Mateju (Brescia), Jan Boril (Slavia Praga), Pavel Kaderabek (Hoffenheim), Ondrej Celustka (Sparta Praga), Tomáš Kalas (Bristol City), Jakub Brabec (Viktoria Plzeň).
  • Mijlocași: Antonin Barak (Hellas Verona), Tomas Holes (Slavia Praga), Vladimir Darida (Hertha Berlin), Lukas Masopust (Slavia Praga), Alex Král (Spartak Moscova), Petr Ševčík (Slavia Praha), Jakub Jankto (Sampdoria), Tomas Soucek (West Ham United), Adam Hložek (Sparta Praga), Jakub Pesek (Slovan Liberec), Michal Sadílek (Liberec).
  • Atacanți: Michael Krmencik (PAOK), Matej Vydra (Burnley), Patrik Schick (Bayer Leverkusen), Tomas Pekhart (Legia Varșovia).


ANGLIA

  • Portari: Dean Henderson (Manchester United), Sam Johnstone (West Brom), Jordan Pickford (Everton).
  • Fundași: Ben White (Brighton), Ben Chilwell (Chelsea), Conor Coady (Wolves), Reece James (Chelsea), Harry Maguire (Manchester United), Tyrone Mings (Aston Villa), Luke Shaw (Manchester United), John Stones (Manchester City), Kieran Tripper (Atletico Madrid), Kyle Walker (Manchester City).
  • Mijlocași: Jude Bellingham (Borussia Dortmund), Jordan Henderson (Liverpool), Mason Mount (Chelsea), Kalvin Phillips (Leeds United), Declan Rice (West Ham United), Dominic Calvert-Lewin (Everton).
  • Atacanți: Phil Foden (Manchester City), Jack Grealish (Aston Villa), Harry Kane (Tottenham Hotspur), Marcus Rashford (Manchester United), Bukayo Saka (Arsenal), Jadon Sancho (Borussia Dortmund), Raheem Sterling (Manchester City).


SCOȚIA

  • Portari: Graig Gordon (Hearts), David Marshall (Derby County), Jon McLaughlin (Rangers).
  • Fundași: Liam Cooper (Leeds), Nathan Patterson (Rangers), Andy Robertson (Liverpool), Grant Hanley (Norwich City), Scott McKenna (Nottingham Forest), Stephen O'Donnell (Motherwell), Kieran Tierney (Arsenal), Declan Gallagher (Motherwell), Greg Taylor (Celtic), Jack Hendry (Oostende) .
  • Mijlocași: Billy Gilmour (Chelsea), John McGinn (Aston Villa), Callum McGregor (Celtic), Stuart Armstrong (Southampton), Scott McTominay (Manchester United), David Turnbull, Ryan Christie (Celtic), John Fleck (Sheffield United).
  • Atacanți: Ryan Fraser (Newcastle United), Lyndon Dykes (Queens Park Rangers), Che Adams (Southampton), Kevin Nisbet (Hibernian), James Forrest (Celtic).


Program grupa D Euro 2021

  • Anglia vs Croația (13 iunie, ora 16:00, Londra)
  • Scoția vs Cehia (14 iunie, ora 16:00, Glasgow)
  • Croația vs Cehia (18 iunie, ora 19:00, Glasgow)
  • Anglia vs Scoția (18 iunie, ora 22:00, Londra)
  • Cehia vs Anglia (22 iunie, ora 22:00, Londra)
  • Croația vs Scoția (22 iunie, ora 22:00, Glasgow)

Pariază acum pe meciurile Grupei D la Campionatul European de Fotbal!


COMPONENȚĂ ECHIPE GRUPA E EURO21

POLONIA

  • Portari: Lukasz Fabianski (West Ham United), Wojciech Szczesny (Juventus), Lukasz Skorupski (Bologna).
  • Fundași: Kamil Glik (Benevento), Maciej Rybus (Lokomotiv Moscova), Bartosz Bereszynski (Sampdoria), Jan Bednarek (Southampton), Pawel Dawidowicz (Hellas Verona), Michal Helik (Barnsley), Kamil Piatkowski (Rakow Czestochowa), Tomasz Kędziora (Dynamo Kyiv), Tymoteusz Puchacz (Lech Poznań).
  • Mijlocași: Przemysław Frankowski (Chicago Fire), Grzegorz Krychowiak (Lokomotiv Moscova), Piotr Zielinski (Napoli), Mateusz Klich (Leeds United), Kamil Jozwiak (Derby County), Jakub Moder (Brighton & Hove Albion), Przemyslaw Placheta (Norwich City), Kacper Kozlowski (Pogon Szczecin).
  • Atacanți: Dawid Kownacki (Fortuna Düsseldorf), Robert Lewandowski (Bayern Munchen), Arkadiusz Milik (Marseille), Krzysztof Piatek (Hertha Berlin), Karol Swiderski (PAOK), Jakub Świerczok (Piast Gliwice).


SLOVACIA

  • Portari: Martin Dubravka (Newcastle United), Dusan Kuciak (Lechia Gdansk), Marek Rodák (Fulham).
  • Fundași: Peter Pekarik (Hertha Berlin), Denis Vavro (Huesca), Milan Skriniar (Internazionale), Ľubomir Satka (Lech Poznan), Tomáš Hubočan (Omonia), Dávid Hancko (Sparta Praha), Martin Koscelník (Liberec), Martin Valjent (Mallorca).
  • Mijlocași: Marek Hamšík (IFK Göteborg), Juraj Kucka (Parma), Vladimir Weiss (Slovan Bratislava), Robert Mak (Ferencvaros), Ondrej Duda (Koln), Patrik Hrosovsky (Genk), Stanislav Lobotka (Napoli), Lukas Haraslin (Sassuolo), Laszlo Benes (Augsburg), Jakub Hromada (Slavia Praga), Tomas Suslov (Groningen), Ján Greguš (Minnesota).
  • Atacanți: Michal Duris (Omonia), Robert Bozenik (Feyenoord), Ivan Schranz (Jablonec).


SPANIA

  • Portari: David de Gea (Manchester United), Unai Simon (Athletic Bilbao), Robert Sánchez (Brighton & Hove Albion).
  • Fundași: Aymeric Laporte (Manchester City), Jordi Alba (Barcelona), Jose Gaya (Valencia), Pau Torres (Villarreal), Diego Llorente (Leeds United), Eric García (Manchester City), Cesar Azpilicueta (Chelsea).
  • Mijlocași: Sergio Busquet (Barcelona), Koke (Atletico Madrid), Marcos Llorenta (Atletico Madrid), Thiago (Liverpool), Rodri (Manchester City), Fabian (Napoli), Marcos Llorente (Atletico Madrid).
  • AtacanțiAlvaro Morata (Juventus), Mikel Oyarzabal (Real Sociedad), Gerard Moreno (Villareal), Dani Olmo (RB Leipzig), Pedri (Barcelona), Ferran Torres (Manchester City), Adama Traore (Wolverhampton Wanderers), Pablo Sarabia (Paris Saint-Germain).


SUEDIA

  • Portari: Robin Olsen (Everton), Karl-Johan Johnsson (Copenhagen), Kristoffer Nordfeldt (Genclerbirligi).
  • Fundași: Mikael Lustig (AIK), Ludwig Augustinsson (Werder Bremen), Victor Lindelof (Manchester United), Marcus Danielson (Dalian Yifang), Martin Olsson (Häcken), Pontus Jansson (Brentford), Filip Helander (Rangers), Emil Krafth (Newcastle United), Andreas Granqvist (Helsingborgs IF).
  • Mijlocași: Sebastian Larsson (AIK), Albin Ekdal (Sampdoria), Emil Forsberg (RB Leipzig), Ken Sema (Watford), Viktor Claesson (Krasnodar), Jens Cajuste (Midtjylland), Mattias Svanberg (Bologna), Kristoffer Olsson (Krasnodar), Dejan Kulusevski (Juventus), Gustav Svensson (Guangzhou).
  • Atacanți: Jordan Larsson (Spartak Moscova), Alexander Isak (Real Sociedad), Robin Quaison (Mainz), Marcus Berg (Krasnodar).


Program grupa E Euro21

  • Polonia vs Slovacia (14 iunie, ora 19:00, Dublin)
  • Spania vs Suedia (14 iunie, ora 22:00, Bilbao)
  • Suedia vs Slovacia (18 iunie, ora 16:00, Dublin)
  • Spania vs Polonia (19 iunie, ora 22:00, Bilbao)
  • Suedia vs Polonia (23 iunie, ora 19:00, Dublin)
  • Slovacia vs Spania (23 iunie, ora 19:00, Bilbao)

Pariază acum pe meciurile Grupei E la Campionatul European de Fotbal!


GRUPA F CAMPIONATUL EUROPEAN DE FOTBAL

FRANȚA

  • Portari: Hugo Lloris, (Tottenham Hotspur), Steve Mandanda (Marseille), Mike Maignan, (Lille).
  • Fundași: Raphaël Varane, (Real Madrid), Jules Kounde, (Sevilla), Lucas Digne, (Everton), Benjamin Pavard, (Bayern Munchen), Lucas Hernandez, (Bayern Munchen), Presnel Kimpembe, (Paris Saint-Germain), Clement Lenglet, (Barcelona), Kurt Zouma, (Chelsea), Leo Dubois (Lyon).
  • Mijlocași: Paul Pogba, (Manchester United), Moussa Sissoko, (Tottenham Hotspur), N'Golo Kanté, (Chelsea), Adrien Rabiot, (Juventus), Corentin Tolisso (Bayern Munchen).
  • Atacanți: Olivier Giroud, (Chelsea), Antoine Griezmann, (Barcelona), Kylian Mbappé, (Paris Saint-Germain). Kingsley Coman, (Bayern Munchen), Thomas Lemar, (Atletico Madrid), Ousmane Dembele, (Barcelona), Wissam Ben Yedder, (Monaco), Karim Benzema (Real Madrid), Marcus Thuram (Borussia Monchengladbach).


GERMANIA

  • Portari: Manuel Neuer, (Bayern Munchen), Bernd Leno, (Arsenal), Kevin Trapp, (Eintracht Frankfurt).
  • Fundași: Robin Koch, (Leeds), Christian Gunter, (Freiburg), Mats Hummels, (Borussia Dortmund), Antonio Rüdiger, (Chelsea), Matthias Ginter, (Borussia Monchengladbach), Emre Can, (Borussia Dortmund), Niklas Sule, (Bayern Munchen), Lukas Klostermann, (RB Leipzig), Marcel Halstenberg, (RB Leipzig), Robin Gosens, (Atalanta).
  • Mijlocași: Toni Kroos, (Real Madrid), Joshua Kimmich, (Bayern Munchen), Thomas Muller, (Bayern Munchen), İlkay Gundogan, (Manchester City), Leon Goretzka, (Bayern Munchen), Leroy Sané, (Bayern Munchen), Kai Havertz, (Chelsea), Florian Neuhaus, (Borussia Mönchengladbach), Jonas Hofmann, (Borussia Mönchengladbach), Jamal Musiala, (Bayern Munchen).
  • Atacanți: Timo Werner, (Chelsea), Serge Gnabry, (Bayern Munchen), Kevin Volland (Monaco).


UNGARIA

  • Portari: Peter Gulacsi (RB Leipzig), Denes Dibusz (Ferencvaros), Ádám Bogdán (Ferencvaros).
  • Fundași: Bendegúz Bolla (Fehérvár), Gergo Lovrencsics (Ferencvaros), Attila Fiola (Fehervar), Willi Orban (RB Leipzig), Endre Botka (Ferencvaros), Ádám Lang (Omonia Nicosia), Attila Szalai (Fenerbahce), Akos Kecskes (Lugano).
  • Mijlocași: Loic Nego (Fehervar), Adam Nagy (Bristol City), Laszlo Kleinheisler (Osijek), Filip Holender (Partizan), David Siger (Ferencvaros), Daniel Gazdag (Budapest Honved), Andras Schafer (Dunajska Streda), Tamas Cseri (Mezokovesd).
  • Atacanți: Roland Sallai (Freiburg), Roland Varga (MTK Budapest), Adam Szalai (Mainz), Nemanja Nikolic (Fehervar), Kevin Varga (Kasimpasa), János Hahn (Paks), Szabolcs Schön (Dallas).


PORTUGALIA

  • Portari: Anthony Lopes (Lyon), Jose Sa (Olympiacos), Rui Silva (Granada).
  • Fundași: Jose Fonte (Lille), Ruben Dias (Manchester City), Joao Cancelo (Manchester City), Nélson Semedo (Wolves), Pepe (Porto), Nuno Mendes (Sporting CP), Raphael Guerreiro (Dortmund).
  • Mijlocași: Joao Moutinho (Wolves), Danilo Pereira (Paris Saint-Germain), Bruno Fernandes (Manchester United), Renato Sanches (Lille), Ruben Neves (Wolves), Sergio Oliveira (Porto), Joao Palhinha (Sporting Lisbon), William Carvalho (Real Betis).
  • Atacanți: Cristiano Ronaldo (Juventus), Andre Silva (Eintracht Frankfurt), Pedro Gonçalves (Sporting CP), Bernardo Silva (Manchester City), Gonçalo Guedes (Valencia), Rafa Silva (Benfica), Joao Felix (Atletico Madrid), Diogo Jota (Liverpool).


Program grupa F Campionatul European de Fotbal

  • Ungaria vs Portugalia (15 iunie, ora 19:00, Budapesta)
  • Franța vs Germania (15 iunie, ora 22:00, Munchen)
  • Ungaria vs Franța (19 iunie, ora 16:00, Budapesta)
  • Portugalia vs Germania (19 iunie, ora 19:00, Munchen)
  • Germania vs Ungaria (23 iunie, ora 22:00, Munchen)
  • Portugalia vs Franța (23 iunie, ora 22:00, Budapesta)

Pariază acum pe meciurile Grupei F la Campionatul European de Fotbal!


Program optimi de finală Euro21

  • Meci 1: locul 2 grupa A vs locul 2 grupa B (26 iunie, ora 19:00, Amsterdam)
  • Meci 2: locul 1 grupa A vs locul 2 grupa C (26 iunie, ora 22:00, Londra)
     
  • Meci 3: locul 1 grupa C vs locul 3 grupa D/E/F (27 iunie, ora 22:00, Budapesta)
  • Meci 4: locul 1 grupa B vs locul 3 grupa A/D/E/F (27 iunie, ora 22:00, Bilbao)
     
  • Meci 5: locul 2 grupa D vs locul 2 grupa E (28 iunie, ora 19:00, Copenhaga)
  • Meci 6: locul 1 grupa F vs locul 3 grupa A/B/C (28 iunie, ora 22:00, București)
     
  • Meci 7: locul 1 grupa D vs locul 2 grupa F (29 iunie, ora 19:00, Dublin)
  • Meci 8: locul 1 grupa E vs locul 3 grupa A/B/C/D (29 iunie, ora 22:00, Glasgow)


Program sferturi de finală

  • Sfert 1: câștigătoare meciul 6 „optimi” vs câștigătoare meciul 5 „optimi” (2 iulie, ora 19:00, St. Petersburg)
  • Sfert 2: câștigătoare meciul 4 „optimi” vs câștigătoare meciul 2 „optimi” (2 iulie, ora 22:00, Munchen)
  • Sfert 3: câștigătoare meciul 3 „optimi” vs câștigătoare meciul 1 „optimi” (3 iulie, ora 19:00, Baku)
  • Sfert 4: câștigătoare meciul 8 „optimi” vs câștigătoare meciul 7 „optimi” (3 iulie, ora 22:00, Roma)


Semifinale

  • Semifinală 1: câștigătoare „sfert” 2 vs câștigătoare „sfert 1” (6 iulie, ora 22:00, Londra)
  • Semifinală 2: câștigătoare „sfert” 4 vs câștigătoare „sfert 3” (7 iulie, ora 22:00, Londra)


Finala (11 iulie, ora 22:00, Londra)

Credit foto: sportspictures.eu

Autor

Salutare! Numele meu e Florin Caramavrov, sunt jurnalist de sport din 1993, am lucrat la Fotbal Plus, Sport XXI, Sportul românesc, Gazeta sporturilor, Prosport. Acum am site-ul meu - SPORTescu.ro. De asemenea, sunt invitat permanent al emisiunilor sportive de la Sport.ro de peste 8 ani și am realizat și prezentat pentru Pariurix.com peste 100 de emisiuni cu informații sportive pentru... citeste mai mult