Rezultate Cupa Frantei

Fotbal Franta admin-pariurix 08 Ian 2013 13:22 0

Week-end-ul trecut in Franta s-a luat o pauza de la campionate si s-a jucat un fotbal pe cinste in Cupa Frantei. Surprizele nu au fost foarte mari de aceasta data, poate doar unele victorii care ne-am fi asteptat sa fie mai clare.
Runda a inceput cu meciul dintre Consolat si Moulins, doua formatii din Divizia 4, castigat de oaspeti dupa executarea loviturilor de la 11 metri. Echipele din Ligue 1 si-au respectat in mare masura statuturile de favorite si au inceput prin victoria lui Sochaux, 0-1 in deplasare pe terenul lui Thaon. Nancy si Lorient s-au impus categoric cu 1-5 in fata unor echipe din ligile inferioare, Troyes si Toulouse s-au calificat la limita cu 0-1, iar Ajaccio, formatia lui Adi Mutu a fost eliminata dupa loviturile de la 11 metri, asta in conditiile in care la finalul celor 90 de minute tabela arata 1-1. Lille a trecut si ea cu greu de Nimes, formatie care a jucat o vreme in 10 oameni. Campioana Montpellier a depasit-o pe Bourh Peronnas in deplasare cu 1-2 in primul meci al zilei de duminica. Surpriza a fost foarte aproape sa vina de pe terenul lui Marseille, acolo unde gazdele au trecut cu de Guingamp la finalul celor 120 de minute. Dupa 90 de minute jucate, echipele se aflau la egalitate, 1-1.
Totusi nu se putea ca dintre atatea meciuri cu echipe din Ligue 1 sa nu apara  si surprize. Lyon a fost eliminata de Epinal dupa loviturile pedeapsa, asta dupa ce scorul a fost de 3-3. De precizat ca Epinal vine din liga a treia franceza de fotbal. Nici PSG n-a avut viata usoara pe terenul lui Arras, castigand cu 3-4 dupa ce la pauza conducea lejer cu 1-3.
Runda 16-imilor de finala va avea loc pe 22 Ianuarie.

05.01.2013
Consolat 1-1 Moulins (2-5 pen)
Le Mans 1-2 Le Poire Sur Vie
Belfort 1-3 Le Havre
Svigneux Montbrison 1-1 Venissieux Minguette (1-3 pen)

Istres 1-1 Valenciennes (4-3 pen)

Bonus 200 RON pentru a paria pe meciurile din Cupa Frantei. Click aici  pentru a-l obtine!